Miesto : Event hotel Kaskády, Únovce 504, Galanta

Ihrisko :  12-14 kurtov s vyznačenými pevnými hranicami 4,5x11m.

10,00 – 12,30 zápasy v skupinách

12,30 – 13,30 obed

13,30 – 18,00 zápasy play-off A, B, posledná šanca

Vyhlásenie výsledkov po finálovom zápase

Systém:  skupiny -  družstvá boli vyžrebované do 4 skupín po 5-6 účastníkov. V skupine sa hrá systémom každý s každým na dva sety. Každý set sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 12 hodov každého družstva. Potom je víťazom setu družstvo s vyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov je remíza. Za víťazstvo v sete sú dva body, pri remíze po jednom bode, prehra nula bodov.

O poradí v tabuľke základnej časti rozhoduje: počet bodov, celkové skóre, vzájomný zápas, skóre vo vzájomnom zápase.

Play – off – do prvého kola play-off postupujú prvé dve družstvá z každej skupiny. Ostatné družstvá hrajú predkolo play-off. Víťazi predkola postupujú do play-off, porazení hrajú súťaž útechy.

Všetky zápasy sa hrajú na dva vyhraté sety, okrem semifinále a finále play-off A, ktoré sa hrajú na tri vyhraté sety. Každý set sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 12 hodov každého družstva. Potom je víťazom setu družstvo s vyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov hádžu družstvá dodatkové hody až kým jedno družstvo nebude mať viac bodov, resp. nedosiahne 50 bodov. Výnimkou sú rozhodujúce sety zápasov (tretí resp. piaty), ktoré nemajú obmedzený počet hodov a hrajú sa do 50 bodov.

V skupinách aj v play-off začínajú sety družstvá podľa zápisu, prípadný rozhodujúci set začína družstvo s vyšším skóre z dovtedy odohraných setov.

Nedeľa 30.7.2023 – turnaj jednotlivcov

10,00 – 12,15 zápasy v skupinách

12,15 – 13,15 obed

13,30 – 17,00 zápasy v skupinách

Vyhlásenie výsledkov po finále

SYSTÉM - Uzávierka prihlášok do turnaja jednotlivcov je v sobotu 29.7.2023 o 15,00 priamo na mieste. Max. počet účastníkov je 40. Žreb sa uskutoční v sobotu večer na mieste.

Hrať sa bude v skupinách (3-4 hráči). V skupine hráči odohrajú počet setov podľa počtu hráčov v skupine a každý set začne iný hráč  skupiny, podľa zápisu.

Počet skupín sa spresní podľa počtu prihlásených účastníkov.

Každý set v skupine sa hrá do 50 bodov, resp. na max. 15 hodov každého hráča. Potom je víťazom setu hráč s najvyšším počtom bodov. Pri rovnosti bodov je remíza a víťazstvo v sete sa delí medzi hráčov s rovnakým počtom bodov.

O poradí v skupine rozhoduje: vyhraté sety, celkové skóre, lepší výkon v nevíťaznom sete, mölkk – out.

PRAVIDLÁ    – hrá sa podľa pravidiel vydaných I.M.O. s výnimkou časových obmedzení na hod. Na všetkých zúčastnených sa apeluje, aby svoje hody nepredlžovali a prispeli k plynulému priebehu turnaja.

• Turnaj má časový harmonogram, ktorý treba sledovať a dodržiavať. Družstvo/hráč ktorý sa po vyhlásení organizátorom turnaja do 10 min. nedostaví na zápas, prehráva zápas kontumačne, je diskvalifikovaný z daného zápasu.

• Organizátor má právo v prípade potreby turnaj, resp. zápasy vhodne skrátiť.

• Je zakázané nosiť na ihriská, resp. na ihriskách konzumovať alkoholické nápoje, ako aj fajčiť a jesť. Toto je dovolené len v určených priestoroch.

• Družstvá/hráči si jednotlivé zápasy rozhodujú sami, v prípade sporu sa obracajú na hlavného rozhodcu. Rozhodca riadi finálové zápasy oboch turnajov.

• Výsledky evidujú zúčastnené družstvá/hráči. Po skončení zápasu skontrolujú, podpíšu zápis o stretnutí a odovzdajú organizátorovi turnaja.